+370 6763 4008
Pirkti internetu

Plėvelių tipai

Polietileno plėvelių tipų yra gana nemažai, pasistengsime išvardinti ir aprašyti pagrindines mūsų gaminamas, bei parduodamas plėveles, kurios yra 6 rūšių. Tai būtų: HDPE, MDPE, LDPE, CPP, BOPP ir LLDPE.

Kas yra HDPE tipo plėvelės?

HDPE tai yra aukšto tankio polietilenas, kuris priskiriamas prie termoplastinių polimerų. Pagal savo savybes jis yra pakankamai tvirtas, atsparus daugeliui skirtingų rūšių tirpiklių. Dažnai iš jo gaminami maišeliai maistui išsinešti, maišai dėžėms iškloti, maisto pramonės, gamybos įmonėse, kaip techninė pakuotė, jis tinka sąlyčiui su maisto produktais. Iš jo gaminami tiek medicinai skirti buteliai, tiek šampūno buteliukai, kurie yra pas mūsų visų namuose. Tai labai daug kur naudojamo plastiko tipas. HDPE tipo polietilenas yra perdirbamas.

Kas yra LDPE tipo plėvelės?

LDPE tipo plėvelės vienos iš dažniausiai sutinkamų plėvelių rūšių pakavimo bei pakuotės srityje. Ji yra termoplastinės plėvelės rūšis. Jos yra žemo tankio polietileno plėvelės, todėl labai tinkamos pakuotės srityje dėl savo lengvumo ir lankstumo, taip pat gali būti išlietos labai skaidrios, permatomos plėvelės arba pagaminti maišai, kuriems reikia slidumo, didelio permatomumo. Nors ir labai panašios i HDPE tipo plėveles, bet pagrindinis skirtumas yra jų lankstumas, bei skaidrumas. Šiek tiek mažiau tvirtos lyginant su HDPE tipo plėvelėmis ir mažiau atsparios karsčiui.

Kuo skiriasi LDPE nuo LLDPE plėvelės?

LLDPE yra labai lankstus polimeras, lengvai pailgėja esant tempimui, tampa standus apvyniotas įtemptas, didesnis atsparumas smūgiams, bei dūriamas, didesnis blizgesys, mažesnis skaidrumas. Šio tipo plėvelė dažniausiai naudojama gaminant “stretch” arba kitaip vadinamą “tamprią plėvelę” kuri yra naudojama palečiių, krovinių vyniojimui, taip pat šienainio plėvelės. Visos plėvelės, kurioms reikia labai didelio elastingumo ir didelio tamprumo.

Kokia yra MDPE tipo plėvelė ir kuo ji pasižymi?

MDPE tai vidutinio tankio polietileno plėvelė, atspari smūgiams, bei mechaniniams aplinkos poveikiams, įtrūkimams, plyšimams, žemoje temperatūroje. Eksperimantai rodo, kad kai kurios rūšys yra atsparios biodyzelinui. Šios plėvelės kaip ir aukščiau išvardintos gaminamos ekstriuzijos būdu. Jis turi daugiau tvirtumo lyginant su LDPE plėvele, taip pat šiek tiek labiau atsparus cheminiam poveikiui, tvirtesnė molekulinė struktūra, labiau atsparus plyšimams ir plėšimui.

BOPP tipo plėvelė, kuo ji išskirtinė?

Tai dviašiai orientuota polipropileno plėvelė, sukuriant molekulinę orientaciją dvejomis kryptimis. Dažnai naudojama prieskonių, guminukų, saldainių pakavimui, tabako pramonės srityje, naudojama cigarečių pakelių apsauginei funkcijai. Įplėšus pakuotę ji plyšta į vieną pusę, patogu naudojant būtent tokiems gaminiams, kaip prieskoniai, kurių pakuotė naudojama ilgesnį laiką. BOPP pasižymi itin dideliu skaidrumu, permatomumu. Dėl dviašės orientacijos padidėja kietumas, bei standumas, maišeliai pagaminti iš BOPP medžiagos yra labai skaidrūs, traškūs, standūs. Ši plėvelė yra atspari šalčiui, prie minusinės temperatūros netrūkinėja, kitaip nei CPP tipo plėvelės kuriai reikalingi papildomi priedai žiemos sezono metu. Iš šio plėvelės tipo, mes dažnai gaminame maišelius skirtus prieskonių fasavimui, maišelius šakočiams, maišelius atvirutėms, maišelius rūbams pakuoti, apsauginius maišelius lipdukams ir t.t.

CPP medžagos plėve bei maišeliai, kuo jie pasižymi?

Polipropileno plėvelė kitaip žymima trumpiniu PP, priekyje C reiškia CAST, Lietuviškai lieta, lietinė. CPP plėvelė dažniausiai naudojama maisto, gėlių, tekstilės, vaistų pramonės pakavimo srityje ir įgauna vis didesnį populiarumą, nes ji yra pigesnė lyginant ją su BOPP tipo plėvele.
Pagrindiniai skirtumai, skiriantys CPP plėvelės rūšį nuo BOPP yra tie, jog CPP plėvelė yra minkštesnė, mažiau traškanti, taip “ nesusiglamžo” ir turi savybę išsilyginti ištiesus. Be to ji lengvai lydosi karštu būdu, tvirčiau laiko užlydymo siūlės. Ji mažiau plyšta, labiau atspari mechaniniams pažeidimams, nei BOPP plėvelė. Mes dažnu atveju iš šio plėvelės tipo gaminame maišelius tekstilės gaminiams pakuoti, duonos gaminiams, šakočių pakavimui, maišelius kalendoriams. Plėvelė yra skaidri, permatoma, tačiau turi šiokį tokį aukso atspalvį.

Reikia konsultacijos

Mums nėra per mažų užsakomų kiekių ar per mažų projektų.

Susisiekite ir aptarsime jūsų projektą!