visi pakavimo sprendimai

pramonei ir prekybai

Naudinga informacija

* Plėvelių tipai ir jų žymėjimas

- CPP ( Neorientuotas polipropilenas ). Tai itin skaidri, traški plėvelė. Dažniausiai naudojama konditerijos, bei kepyklų gaminiams fasuoti, galanterijai bei bižuterijai pakuoti.
- BOPP ( Orientuotas polipropilenas ). Skaidri traški plėvelė, įkirpus plyšta į vieną pusę dažniausiai naudojama siekiant patogesnio pakuotės atidarymo. Įprastai naudojama konditerijos, bei kepyklų gaminiams fasuoti, galanterijai bei bižuterijai pakuoti.
- LDPE ( Aukšto spaudimo žemo tankio polietileno plėvelė ). Tai netraški, skaidri plėvelė atspari šalčiui, dažniausiai naudojama šaldytai produkcijai fasuoti.
- HDPE ( Žemo spaudimo, aukšto tankio plėvelė ). Tai traški, neskaidri plėvelė, dažniausiai naudojama įklotams į dėžes, produktams kuriems nereikalinga itin skaidri plėvelė pakuoti.
- MIKRONAS ( Matavimo vienetas, nusakantis maišelio storį, žymimas trumpiniu MKR ).
1 mkr = 0.0001 cm. ( Kuo didesnis mikronų skaičius tuo storesnis ir tvirtesnis maišelis ).

* Pakuotės rūšys

Visa pakuotė pagal naudojimo paskirtį yra skirstoma į tris grupes :

Pirminė pakuotė. Tai prekinė pakuotė, kuri neatsiejama nuo gaminio, pavyzdžiui mineralinio butelis ir jo kamštelis.

Antrinė pakuotė. Tai grupinė pakuotė, skirta supakuoti grupei vienodų prekių, pavyzdžiu, plėvelės.

Tretinė pakuotė. Tai pakuotė, kuri naudojama transportuoti prekes, padėklai, stretch plėvelė, kartono dėžės ir tt

Pagal medžiagas pakuotės būna :

 • Stiklinės - daugiausia  taikomos skysčių pakavimui. Naudojamos pardavimo pakavimui (pvz., gaivieji ir alkoholiniai gėrimai) bei transportavimo pakavimui (pvz., rūgštys didelėse talpyklose).
 • Plastikinės (be PET), PE (polietileno), PP (polipropileno), PS (polistireno), PVC (polivinilchlorido) - naudojamos tiek atskirų krovinių rūšių pakavimui, tiek ir pardavimų pakavimui. Polietileno bei polipropileno maišeliai yra santykinai pigūs, atsparūs drėgmei, gana stiprūs ir lengvi. Jie atgauna savo formą ir gali būti puikiai kraunami vienas ant kito. Be to, pastarieji maišeliai yra pigesni, stipresni ir tvirtesni nei, pvz., tekstiliniai maišai.
 • Metalinės - daugiausia taikomos skysčių pakavimui (pvz. gėrimams mažose skardinėse), tačiau palaipsniui keičiamos plastiku ir kartonu. Metalinės pakuotės gali atlaikyti palyginti aukštą spaudimą ir yra atsparesnė sugadinimui.
 • Medinės - pasižymi gebėjimu atlaikyti nemažą jėgą neprarandant savo formos, todėl mediniai pakavimo dėklai arba dėžės gali užtikrinti atitinkamą apsaugą. Tačiau, kai turimi netaisyklingos formos produktai (pvz. didelės staklės), pakavimo dėžė turi būti užpildoma papildoma medžiaga, kad gabenamas produkyas laikytųsi vietoje. Kadangi mediena linkusi pūti, to galima išvengti impregnuojant ją apsauginėmis priemonėmis. Mediena taip pat negali atlaikyti tokio didelio išorinio slėgio, kaip kad gali plienas; gali būti bakterijų.
 • Popierinės, kartoninės - kartonas skirstoms į lygų ir gofruotą. Lygus kartonas yra atsparesnis perforacijoms bei drėgmei nei gofruotas kartonas, tačiau pastarasis geriau atlaiko smūgius, didesnius krūvius, yra lengvesnis ir geresnis izoliatorius. Kartonas plačiai naudojamas, ypač dėžių gaminimui. Impregnuojant popierių, jį galima paversti atspariu vandeniui, ugniai, riebalams - plačiai naudojamas granulių arba miltelių dideliems įpakavimams. Tačiau popierius yra neįpatingai atsparus išoriniams veiksniams, ypač plėšimui.
 • Kombinuotos pakuotės

Vaizdinis plastiko pakuočių žymėjimas, visi produktai perdirbami  :

 

*Pakuotės elementai

Pakuotę sudaro šie elementai:

 • Tara - skirstoma į vidinę, išorinę ir transportavimo.
 • Pakavimo medžiaga - kai joje gaminys parduodamas kaip atskira prekė, taip pat atlieka ir pakuotės funkcijas.
 • Etiketė - tvirtinama tiesiog prie gaminio arba gali būti ir neatskiriama taros dalis.
 • Instrukcija - ypač aktualu išsami naudojimo instrukcija, kai pakuojamos kenksmingos ar žmogaus sveikatai pavojingos bei techniškai sudėtingos prekės.

*Pakuotės ženklinimas

Ženklinimas – tai ženklinimo rekvizitų pateikimas ant prekės ar prekės pakuotės ar bendros prekės pakuotės spausdinant, priklijuojant etiketę, naudojant pritvirtinamą ženklą ar kitokiu būdu.

Pakuotės ženklinimo tikslai:

 • Pateikti informaciją apie prekę: prekės pavadinimas, gamintojas, jo adresas, prekės ženklas, tinkamumo terminas, masė, tūris, pagaminimo data, atsekamumas ir kt.
 • Instrukcija: ženklai, išreikšti tekstu arba simboliais (arba abiem būdais kartu) apibūdina konkretaus gaminio paskirtį, parengimą vartojimui (naudojimui) ir vartojimo (naudojimo) būdą.
 • Perspėti: kai kurių gaminių sudėtyje yra pavojingų medžiagų (toksiškų, dirginančių, ėsdinančių, tirpinančių, sprogstančių, degių, oksiduojančių ir kt.). Apie tai turi būti įspėjamieji užrašai ir pavojaus simboliai, nurodantys ypatingą riziką naudojant gaminį.

*Pakuotės paskirtys

Funkcinė

Vienas iš svarbiausių pakuotės tikslų – apsaugoti produktą nuo apgadinimų. Pakuotė apsaugo produktą ne tik pastarojo gabenimo iš didmenininko iki mažmenininko metu, bet ji taip pat apsaugo produktą nuo apgadinimų ir tol, kol prekė guli mažmenininko lentynoje užtikrinant, kad vartotoją pasiektų kokybiška prekė. Daugumai produktų reikalinga tam tikra pakuotės forma. Pavyzdžiui, paruoštoms sriuboms reikalinga tara, o obuoliai gali būti supakuoti tik gabenimo metu.

Reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kad ne kiekvienu būdu supakuotos prekės patogiai užpildo standartines transporto priemonių talpas: priekabas, konteinerius. Kuo prekės telpa kompaktiškiau, tuo patogiau jas transportuoti ir tuo mažesni transportavimo kaštai. Todėl dauguma dėžių ir paketų yra stačiakampiai – tokius patogiau talpiai sukrauti vieną ant kito.

Pirkėjo dėmėsio pritraukimo

Produkto pakuotė gali būti viena iš priemonių pirkėjo dėmesiui pritraukti. Dėl šios priežasties daugelis įmonių vykdo įvairiapusius tyrimus, apimančius spalvų schemas, dizainus ir produkto pakuotės tipus, siekiant išsiaiškinti, kokia produkto pakuotė būsimam vartotojui yra patraukliausia.

Reklama

Pakuotė taip pat turi labai didelę reikšmę pateikiant informaciją apie produktą. Pakuotės išorinėje pusėje galima nurodyti, kaip produktą naudoti.

Pirkimo apsisprendimo palengvinimas

Ant pakuotės taip pat galima rasti informaciją apie produkto sudėtį bei maistines savybes. Ši informacija gali padėti parduoti produktą, nes tai leidžia būsimiems vartotojams gauti reikalingą informaciją, kurios jiems reikia, kad galėtų apsispręsti dėl paties pirkimo. Informacija, pateikta ant pakuotės, gali pastūmėti vartotoją įsigyti prekė nesikreipiant į parduotuvėje pirkėjus aptarnaujantį konsultantą.

Diferencijavimas

Pakuotė gali taip pat atskirti skirtingų prekinių ženklų produktus. Kadangi ant produkto pakuotės gali būti nurodytas gamintojo pavadinimas, prekinis ženklas, tai padeda vartotojui surasti produktą tarp gausybės konkurentų produktų parduotuvės lentynoje. Jei  produkto pakuotė keičiasi, gali pasikeisti ir įmonės prekinio ženklo suvokimas –  tai nereiškia, kad vartotojas nebepirks produkto, bet tai gali šiek tiek atidėti pirkimą, kol vartotojas sugebės atpažinti produktą naujoje pakuotėje.

Plėvelės dažymas

Pakuotės, plėvelės, maišeliai dažomi dažniausiai dviem būdais :

 • Fleksografine spausdinimo technika - maketas ant pakuotės gaminių yra perkeliamas pasitelkus elastingą fotopolimerą, naudojami dažai yra nekenksmingi žmogaus sveikatai, todėl dažnai naudojami maisto produktų pakuotėms. Šis spausdinimo būdas tinkamiausias serijinei pakuočių gamybai, palyginus su kitais spausdinimo būdais pastarasis yra pigiausias pasirinkimas, kai norima spausdinti dideliais tiražais.
 • Šilkografinė spausdinimo technika - tai itin kokybiškas ir universalus trafaretinis spaudos būdas, tinkamas įvairaus kiekio užsakymams.Iš šilko tinklelių yra gaminami trafaretai, kurie praleidžia dažus, tos tinklelio vietos, kurios yra užtepamos foto emulsija, dažų nepraleidžia. Tokiu būdu paruoštas tinklelis dedamas ant plėvelės, maišelio ir ant jo pilami dažai. Tai puikus sprendimas kai norima spausdinti nedidelį kiekį maišelių, šis spaudos būdas yra brangesnis nei fleksografija, tašiau kai norima dažyti kelias ar keliasdešimt pakuočių, jis tampa pigesnis pastarasis dažymo būdas yra skirtas mažiems tiražams.

* Prekių pristatymas
Prekes pristatome savo transportu arba per kurjerius VISOJE LIETUVOJE. Papildomo mokesčio už pristatymą nėra, gali kisti tik minimalus užsakomas kiekis. Dėl kainų ir minimalaus užsakomo kiekio prašome kreiptis į direktoriaus pavaduotoją komercijai :
Simona Latožaitė  Mob.Tel.: +370 6763 4008+370 6763 4008
                               El.p.: komercija@sdapakuote.lt

* Užsakymo įvykdimo terminai
- Užsakymo įvykdymo terminas nuo užsakymo priėmimo iki produkcijos pristatymo 5 – 10 darbo dienų.

* Plėvelių tinkamumas sąlyčiui su maistu

- Turime visus reikalingus sertifikatus tiekti pakavimo medžiagas maisto pramonės įmonėms. Visos mūsų gaminamos pakuotės tinka tiesioginiam sąlyčiui su maistu.